אפרטיף = מָּזָּה

קטגוריה: מאכלים

חלק דיבר: שע | ניב: אורמיה

הטיות, מינים וזמנים -


הערות, תוספות ודוגמאות (למילה זו בלבד!)

   +  לחצו להוסיף הערתכם

ההודעות, מהחדשה לישנה:

* 20.02.2012  .טןני דאכרה ברץ barattony [at] yahoo [dot] fr כתב/ה: אפרטיף= מָּזָּה=מנה ראשונה. MZE,MAZA,MEZE GREEK,ROUMANIAN.ETC.קשר מזון,מזה רעב.
06.03.2010 מיכה כתב/ה: מוגש בדרך כלל עם משקאות מבוססי אניס כגון ערק
MEZEL , DER ONLN.TONY.VIN.17.02.12.17.00..
mezél (mezéluri), s.n. , gustare. – 2. Salam, cîrnat. – Var. (înv.) mezea. Mr. mizé, megl. mezé. – 1. AntreuTc. meze, din per. māzā (Roesler 599; Șeineanu, II, 258; LOEBEL 63; Lokotsch 1453), cf. ngr. μεζές, mezë.alb.DER.2002.
MEZEL =ROUMANIAN SAUSSAGE,SALAMY CONSTRUCTED FROM:MAZA PERSIA,MEZE TURC, MEZË ALBANIA =MIZE MACEDO ROMANIAN,AROMANIAN.MEZEA DIALECT.ROUMN.
MORE SIMPLY=MEZE+L=MEZEL= APERITIF ARAMI-CURDI +L=SALAMY ROMANIA.
ציונים עברים:זיוף השפות בבלכן בכלל לא פשוט .ברומנית כ 1000 מילים,או יותר מטורקית,פרסית,ערבית...למעשה מארמית,עברית,כנענית...לא מצויין...טאבו!!! אסור. Șeineanu בנו של רב,התנצר כדי שיוכל לכתוב,להרצות באוניברסיטה. בסוף עזב לפריס..זכה לתהילה אקדמית.2.הקשר של מזה לעברית פשוט:מזה רעב,מזוה,קשר למזון ארמי,עברי.שוש.קונקורד. 640.קשר ל..זן.3.הקשר ליוונית לא כל כך חזק כי במלון באיי 1229 אין מספר רב של מילים קשורות ל..מזהμαί οσμα, ωξατσμα . MASTAZO, MASOMAI = MANGER,MASTIQUER. =ANAGRAMA EBREW.SOADIM S=Z=D MASOMAI=
MAZON EBR?! מזון

הפרוש היווני:לאכול,ללעוס. MASTAZO שבוש של סועדים .ז=ד ארמ.עברי.סעד עברי קשר לערבית לעזור.לתמוך,לדרבן,אומץ,לחזק.סעוד עברי מודרני לא קיים בערבית.צר לי .شار= בערבית יש רק ס,שאד,אין דד.SADDA
IMPACT CONSULTING CULTURAL RESEARCH .TONY DACCRE BARAT.
SC.PO.ADM.JUSTICE.Paris VIII. III.HBR.LING. POLIT.SC.SOC.Haifa.Univ.
* 06.03.2010  מיכה damich [at] gmail [dot] com כתב/ה: מוגש בדרך כלל עם משקאות מבוססי אניס כגון ערק
מידע

התווסף על ידי גבריאל באגר
בתאריך 06/03/2010

מידע הערך "אפרטיף" בויקימילון